Użytkownicy marihuany połowę mniej zagrożeni zespołem metabolicznym

Niedawne badania wykazały, że osoby, które regularnie stosują konopie są o połowę mniej zagrożeni syndromem metabolicznym, czyli stanem, który znacnie zwiększa ryzyko zawału serca, udaru mózgu i cukrzycy.

Czym grozi zespół metaboliczny?

Zespół metaboliczny to zestaw czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, udaru i cukrzycy, który stwierdza się, gdy dana osoba ma trzy lub więcej z następujących czynników: odbiegająca od norm szerokość talii, wysoki poziom trójglicerydów, niski poziom HDL, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom glukozy na czczo.

Obiecujące wyniki badań

Badania jednoznacznie nie dowodzą, że spożywanie konopi indyjskich zapobiega samemu zespołowi metabolicznemu, ale   pokazują, że jego aktywne składniki mogą być odpowiedzialne za zapobieganie przybieraniu na wadze i zespołowi metabolicznemu.

Stosowanie marihuany a otyłość

System endokannabinoidów pomaga między innymi regulować spożycie, zapalenie, metabolizm, a rola jaką odgrywa w rozwoju otyłości jest wciąż nieznana, aczkolwiek odkryto kilka połączeń. Spożywanie marihuany aktywuje dwa różne receptory kannabinoidowe w organizmie: CB 1 i CB 2 . Receptor CB 1 , znajdujący się w komórkach mózgowych i odpowiedzialny wzrost, znajduje się również w przewodzie pokarmowym, nadnerczu, sercu i komórkach tłuszczowych. CB 2 receptora znajduje się w komórkach krwi i tkanki immunologiczną.

Konopie jako lek

Leki, które dają odwrotny skutek, jaki THC wywiera na receptor CB 1,  zapewniały utratę wagi w kilku próbach. Czy marihuana lub specjalistyczne leki kannabinoidowe pewnego dnia zapewnią profilaktyczną lub paliatywną opiekę? Odpowiedź na to pytanie przyniesie przyszłość.

Sprawdź również https://goldseeds.pl

Powiązane posty